finanse

Ewolucja programów ERP na przestrzeni ostatnich dekad

szkolenie SAP
Author: alexvllv
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesne przedsiębiorstwo bardzo chce pracować szybko i wydajnie, i dokładnie tak samo podejmować istotne decyzje. Bardzo pomocne stały się w tym zaawansowane programy wspomagające pracę firmy, coraz popularniejsze systemy ERP usprawniające codzienną pracę przedsiębiorstwa, ale także specjalistyczne programy, za których pomocą można wykonywać skomplikowane raporty czy też zarządzać jakimiś ważnymi dla firmy procesami.

Filmy z powietrza są coraz modniejsze

Widok z lotu ptaka
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli w danym miejscu dzieją się jakieś fajne imprezy, na których zjawia się na pewno mnóstwo osób, to niejednokrotnie organizatorzy pragną, by te wszystkie tłumy były jak najwspanialej uwiecznione, tak żeby każdy zobaczył, jak wielkim zainteresowaniem raduje się przygotowana przez nich impreza. Dlatego właśnie tak często obecnie jest wynajmowane wideofilmowanie z powietrza. Kiedyś żeby mogło się ono odbyć, trzeba było wypożyczyć jakiś samolot, który miał szansę latać na dość niewielkich wysokościach, teraz starczy zaopatrzyć się w dobre narzędzia.

Wspieranie kreatywności w Polsce

wykład na temat crowdfundingu
Author: Joe Vivona
Source: http://www.flickr.com
Crowdfunding, nazywany także finansowaniem społecznościowym, to zjawisko nadal stosunkowo nowe w kraju. Oparte jest na obserwacji, że internauci tworzą bardzo dużą grupę ludzi, zdolnych do pomocy w różnych ciekawych kwestiach. Crowdfunding polega na finansowaniu określonych projektów przez tę właśnie grupę internautów. Podstawowym wyznacznikiem tego systemu jest to, że każdy chętny indywidualnie wybiera wysokość dotacji. Od dawna bowiem wiadome jest, że często nawet niewielkie kwoty mogą być kluczowe dla przedsięwzięcia. Każde przedsięwzięcie zamieszczone w serwisie crowdfundingowym ma określną granicę, do której powinny dojść podarowane finanse w wyznaczonym przedziale czasowym.

Innowacyjna firma posługuje się najlepszymi narzędziami do pracy

komputer
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Chyba każdy w współczesnych czasach niejednokrotnie musi borykać się z niedużą ilością kasy. Zwykłe życie jest coraz bardziej kosztowne, a w wielu sytuacjach posiadane pieniądze niewątpliwie nie zawsze wystarczają na wszelkie wydatki. Czasami okazuje się jednakże, że sami jesteśmy sobie winni – mnóstwo wypadków uzasadniających brak kasy jest spowodowanych faktem, że wydajemy forsę na niepotrzebne rzeczy. W takich sytuacjach bez wątpliwości świetnym rozwiązaniem będzie nauczenie się, jak sprawnie zarządzać swoim budżetem.

Obniżenie kosztów obsługi faktur

Automatyczne rozpoznawanie tekstu
Author: Efematic
Source: http://efematic.pl/
Toniesz w fakturach? Ludzie zatrudnieni w Twoje firmie poświęcają za dużo czasu na analizę rachunków i faktur? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z wcześniej zadanych pytań brzmi TAK na pewno oznacza to,że powinieneś dowiedzieć się czym jest efektywny obieg faktur w firmie. Do tych absolutnie najistotniejszych z nich zaliczają się ogólnie pojęte finanse, ponieważ wszystkie zaniedbania z nimi związane w niektórych sytuacjach potrafią prowadzić do naprawdę sporych strat. Na samym początku warto więc zapoznać się odrobinę z rozmaitymi rozwiązaniami w tej kwestii które będą w stanie znacznie ułatwić nam coś takiego – charakteryzują się one aktualnie sporym zróżnicowaniem, zatem praktycznie każdy przedsiębiorca znajdzie wśród nich coś odpowiedniego.