wilgoć

Dopasujmy AGD

Sprzątanie mieszkania i domu
Author: International Labour Organization
Source: http://www.flickr.com
Może być tak, że zimą jeśli okna są pozamykane, a pranie przeważnie schnie w pokoju, okaże się, iż jest w nim zbyt duża wilgotność, a znowu latem może się okazać, iż jest w nim zbyt sucho. Przez to powinniśmy dokładnie sprawdzać jak to jest w naszym mieszkaniu oraz wciąż być przygotowanym, żeby w dobry sposób zatroszczyć się o jak najlepszą jakość powietrza jaką będziemy w nim posiadali, tak żeby oddychało nam się jak najlepiej.

Zastosowanie klimatyzacji i osuszaczy powietrza w codzienności

klimatazacja
Author: SashaW
Source: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
Od czasów, gdy jednemu inteligentnemu panu był potrzebny jakiś wynalazek do osuszania papieru, trochę poprawiło się nasze życie w najgorętsze upały. Jak to było? Pewien Anglik, będąc w trudnej rozterce w swoim zakładzie, gdzie panowała przeraźliwa wilgoć, a on miał tam mnóstwo papieru, stworzył urządzenie, które wysysało z otoczenia nadmiar pary wodnej. Nie byłoby to może na tyle ważne osiągnięcie, gdyby nie to, że skutkiem ubocznym funkcjonowania tego urządzenia było ochładzanie powietrza. W taki sposób powstały klimatyzatory.

Złe skutki sporej wilgotności w mieszkaniu

logo klimatyzacja
Author: vetaturfumare
Source: http://www.flickr.com
Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych źle wpływa na ludzi, zwierzęta domowe jak również rośliny. Oprócz tego w magazynach i halach produkcyjnych może zrobić duże straty, których usuwanie nie należy do najprostszych i jest dosyć drogie.

Metody na walkę z suchym i wilgotnym powietrzem.

rura
Author: Armacell
Source: Armacell
Zmiany temperatury wymagają od nas wzmożonej opieki nad naszym stanem zdrowia. W podobnych warunkach o chorobę nie trudno. Wymęczony organizm, wciąż wystawiany na próby, zaczyna trochę gubić się. Kiedy minusowa temperatura nasze mieszkania muszą być docieplane. I nie istotna metoda ciepła, bo za każdym razem skutki dogrzewania są podobnie niekorzystne dla nas. Jak to sprawdzić? Wystarczy obejrzeć swoje włosy. Jeśli widzimy objawy suchości możemy być nieomal pewni, że w miejscu naszego przebywania mamy do czynienia ze zbyt suchym powietrzem. Innymi skutkami suchego powietrza są również problemy z układem oddechowym.